क्याटलान स्वतन्त्रताको आममाफीको बिरोधमा स्पेनमा प्रदर्शन

.

स्पेनमा क्याटलान स्वतन्त्रताको आममाफीको बिरोधमा हजारौंले प्रदर्शन गरेका छन् ।
दक्षिणपन्थी पिपुल्स पार्टी (पीपी) का हजारौं समर्थकहरूले आईतवार स्वतन्त्रता जनमत संग्रहमा संलग्न क्याटलान राजनीतिज्ञहरूका लागि सम्भावित आममाफीको बिरूद्ध बिरोध गरेका हुन् । म्याड्रिडका सरकारी प्रतिनिधिकाअनुसार राजधानीको प्लाजा मेयरमा ८० जनाले बिरोध प्रदर्शन गरिरहेका थिए । जबकी पीपीले त्यहाँ ५ लाख जना रहेको बताएको थियो । क्याटालान क्षेत्रको अक्टोबर २०१७ जनमत संग्रहमा संलग्नहरूलाई आममाफीको बिरुद्धमा म्याड्रिड र स्पेनका सबै ५२ प्रान्तीय राजधानीहरूमा पीपी नेता अल्बर्टो नुनेज फेइजुद्वारा बिरोध प्रदर्शनको आह्वान गरिएको थियो । जुन स्पेनको संवैधानिक अदालतले अवैध ठहराएको थियो । माफी स्पेनिस समाजवादी पार्टी (पीएसओई) र क्याटालान राष्ट्रवादी पार्टीहरू, जन्ट्स पर कटलुन्या र इज्क्युरा रिपब्लिकनाबीच विगत केही दिनमा हस्ताक्षर गरिएको सम्झौताको एक हिस्सा हो । यसले पीएसओई नेता पेड्रो सान्चेजलाई १७९ मतहरू प्राप्त गर्न पर्याप्त समर्थन दिनुपर्ने थियो ।  सान्चेजले पहिले भनेका थिए कि सम्झौताले स्पेनमा थप चार वर्ष “प्रगतिशील सरकार“ लाई सुनिश्चित गर्न मद्दत गर्नेछ ।

उनीहरुले ढुङ्गा, बोतल लगायतका सामग्रीले प्रहरीमाथि आक्रमणसमेत गरेका थिए ।
सिन्ह्वाको सहयोगमा न्युज एजेन्सी नेपालले तयार पारेको समाचार सामग्री ।