स्पेनिस अस्पतालमा आईसीयुमा कुकुरहरूसँग बिरामीको परिचय

.

स्पेनको बार्सिलोना शहरको अस्पताल डेल मारमा सघन हेरचाह इकाई (आईसीयू) मा थेरापी कुकुरहरू परिचय गरेर बिरामीहरूको भावनात्मक कल्याण सुधार गर्ने परियोजना शुरु गरिएको छ  । अस्पतालको सघन हेरचाह सेवा र एफिनिटी फाउण्डेशन, घरपालुवा जनावरहरूको फाइदालाई बढावा दिने गैर–नाफाको बीचको संयुक्त परियोजना, स्पेनमा आफ्नो प्रकारको पहिलो हो र कुकुरहरूलाई प्रयोग गरेको छ । जसलाई थेरापी कुकुरहरूको रूपमा परित्याग गरिएको थियो र पुनः तालिम दिइएको थियो ।

उहाँले आफ्ना लागि यो महत्वपूर्ण कार्यक्रमअन्तर्गत रहेको बताउनु भयो । प्रतिबिरामी १५ देखि २० मिनेट सम्मको लगभग ७० सत्रहरू प्रतिहप्ता दुईवटा हुनेछन् ।

यस परियोजनाले एक अध्ययनको आधार पनि बनाउनेछ । जसमा अस्पतालका अनुसन्धानकर्ताहरूले कुकुरहरूसँगको अन्तरक्रिया अघि र पछि बिरामीहरूबाट उनीहरूको तनाव र स्वास्थ्यको स्तर मापन गर्न थालको नमूनाहरू सङ्कलन गर्नेछन् ।