सुडानी सेना र अर्धसैनिक बलबीचको भिडन्तमा ३ जनाको मृत्यु

.

सुडानी सेना र अर्धसैनिक बलहरुबीच खार्तुमको दक्षिणमा रहेको एयर बेसमा भिडन्त भएको छ ।
सुडानी सशस्त्र बल र अर्धसैनिक ¥यापिड सपोर्ट फोर्सबीच सुडानको राजधानी खार्तुमको दक्षिणमा रहेको एयर बेसलाई नियन्त्रण गर्नका लागि भीषण झडप भएको हो । झडपहरू ह्वाइट नाइल राज्यको छेउमा रहेको खार्तुमबाट ५० किलोमिटर दक्षिणमा रहेको जबल अवलिया क्षेत्रमा रहेको अल–नुजौमी एयर बेसको वरिपरि केन्द्रित भएको प्रत्यक्षदर्शीहरूले बताएका छन् ।  “झडपमा तीन जनाको मृत्यु भएको छ र अन्य १५ जना घाइते भएका छन् । यसैबीच, आरएसपीले अल–नुजौमी एयर बेस कब्जा गरेको दाबीलाई जवाफ दिँदै, एसएफले बेस अझै पनि आफ्नो नियन्त्रणमा रहेको बताएको छ । अप्रिल १५ देखि खार्तुम र अन्य क्षेत्रहरूमा एसएएफ र आरएसपीबीच घातक झडपहरू भइरहेका छन् । अक्टोबरसम्म ९ हजार मानिसहरूको मृत्यु भएको छ । सुडान भित्र र बाहिर ६० लाख भन्दा बढी बिस्थापित भएका छन् । २५ मिलियनलाई सहायताको आवश्यकता छ ।
सिन्ह्वाको सहयोगमा न्युज एजेन्सी नेपालले तयार पारेको समाचार सामग्री ।