गाजामा मानवीय संकटको अन्त्य गर्न इजिप्ट र कतारी मन्त्रीहरूको जोड

.

इजिप्टका विदेशमन्त्री सामेह शौकरीले कायरोमा कतारका अन्तर्राष्ट्रिय सहयोग राज्यमन्त्री लोल्वाह अल खाटरसँग भेटवार्ता गर्नुभएको छ ।
दुई मन्त्रीहरूले गाजा स्ट्रिपमा प्यालेस्टिनी जनतालाई मानवीय र राहत सहायताको ढुवानी बढाउनको लागि संयुक्त प्रयासहरू समन्वय गर्ने विस्तृत तरिकाहरूबारे छलफल गर्नुभएको हो । शौकरीले गाजा पट्टीमा मानवीय प्रकोपको लागि सुरक्षित र दिगो सहायताको आवश्यकतामा जोड दिनुभयो । इजिप्ट र कतारले गाजामा युद्ध रोक्न मद्दत गर्ने कार्य र सञ्चारमा पनि विचार आदानप्रदानबारे तत्काल र बिना शर्त युद्धबिराम हासिल गर्ने अपरिहार्यतामा जोड दिनुभयो । अन्तर्राष्ट्रिय पक्षहरूलाई जनताबिरुद्धको अत्याचारमा इजरायली उल्लङ्घन रोक्न जिम्मेवारी लिन पनि आग्रह गर्नुभयो । कतारी मन्त्रीले गाजा पट्टी भित्र वा बाहिर प्यालेस्टिनीहरूको बिस्थापनलाई अस्वीकार गर्नुभएको थियो ।
सिन्ह्वाको सहयोगमा न्युज एजेन्सी नेपालले तयार पारेको समाचार सामग्री ।