निर्वाचन सम्पन्न भएको २२० दिनपछि नयाँ डच सरकारद्वारा शपथ ग्रहण

.

नयाँ नेदरल्याण्ड सरकारले गत वर्ष नोभेम्बरमा भएको आम निर्वाचनको २२० दिनभन्दा बढी समयपछि मंगलवार हेगको ह्युइस टेन बोश प्यालेसमा औपचारिक रूपमा शपथग्रहण गरेको छ । पूर्व सरकारको सम्मानजनक पदभार पश्चात १६ नयाँ मन्त्री र १३ प्रदेश सचिवले शपथ लिएका छन् । पार्टी फर फ्रीडम, न्यू सोसल कन्ट्रयाक्ट, पिपुल्स पार्टी फर फ्रिडम एण्ड डेमोक्रेसी र किसान–नागरिक आन्दोलन बीचको गठबन्धन पार्टीहरू बीचको गहन वार्तापछि नयाँ सरकार गठन भएको हो । शीर्ष नेदरल्यान्डका निजामती कर्मचारी र सबै गठबन्धन पार्टीहरूले समर्थन गरेका डिक शूफलाई मे महिनामा कुनैपनि राजनीतिक दलको सदस्य नभए पनि नयाँ प्रधानमन्त्रीको रूपमा नाम दिइएको थियो । स्कूफ यसअघि निजामती कर्मचारीका रूपमा विभिन्न पदमा कार्यरत थिए । ६७ वर्षीय शूफ र उनको सरकारको प्राथमिक कार्यहरूमध्ये एउटा गठबन्धन सम्झौतामा आधारित सार्वजनिक नीतिलाई आकार दिनु हो ।
सिन्ह्वाको सहयोगमा न्युज एजेन्सी नेपालले तयार पारेको समाचार सामग्री ।