इजिप्टको पर्यटन राजश्व पहिलो ६ महनिामा ६.६ बिलियन अमेरिकी डलरमा पुग्यो

.

इजिप्टले यस वर्षको पहिलो ६ महिनामा पर्यटन राजस्व ६.६ बिलियन अमेरिकी डलर पुगेको  बताएको छ । २०२३ को सोही अवधिमा ६.३ बिलियन डलर थियो । इजिप्टको पर्यटन र पुरातात्विक मन्त्रालयले २०२४ को पहिलो ६ महिनामा पर्यटक आगमनको संख्या ७.०६९ मिलियन रहेको बताएको छ । गत वर्षको सोही अवधिमा ६७.६ मिलियनको कीर्तिमानलाई नाघ्दै जनवरीदेखि जुनसम्ममा पर्यटकीय रात्रिको संख्या ७ करोड २ लाख पुगेको छ । पर्यटन वृद्धि गर्न राष्ट्रिय रणनीतिको एक भागको रूपमा, इजिप्टले २०२८ सम्ममा ३० मिलियन पर्यटकहरू पूरा गर्ने लक्ष्य राख्दै राष्ट्रव्यापी इनबाउन्ड एयरलाइन सीटहरू र होटेल कोठाहरूको उपलब्धता बढाउँदैछ । इजिप्टले २०२३ मा १४.९ मिलियन पर्यटकहरू भित्र्याएको थियो । पर्यटन क्षेत्र इजिप्टको लागि विदेशी मुद्राको मुख्य स्रोतहरू मध्ये एक हो । जीडीपीमा लगभग १२ प्रतिशत योगदान गर्दछ र लगभग ३० लाख मानिसहरूलाई रोजगारी प्रदान गर्दछ ।
सिन्ह्वाको सहयोगमा न्युज एजेन्सी नेपालले तयार पारेको समाचार सामग्री ।